دانشکده کشاورزی

پنحشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۶:۰۹:۰۹

گروه اقتصاد کشاورزی


هدف از ایجاد وتوسعه مؤسسات آموزش عالی در بخش کشاورزی راهکاری است برای فراهم نمودن زمینه ی دسترسی افراد علاقه مند به تحصیلات دانشگاهی در زمینه های تخصصی مورد نیاز کشور و بی گمان در پیشبرد این هدف و توسعه دانشگاه ها نقش اساسی را عهده دار هستند . دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی نیز به عنوان یکی از پرچمداران این هدف مقدس از آغاز سال تحصیلی ۹۱_۹۰ فعالیت آموزشی خود را در صحنه ی آموزش عالی در بخش کشاورزی آغاز نمود واز همان سال اول تاسیس دانشگاه به پذیرش دانشجو در رشته اقتصاد کشاورزی اقدام نمود. هدف از ایجاد این رشته تربیت نیروهای متخصص و کارآمدی است که بتوانند با تکیه بر دانش واندوخته های علمی و تجارب عملی خود به عنوان کارشناس اقتصاد کشاورزی به تهیه و تدوین طرحهای کشاورزی و ارزیابی اقتصادی آنها بپردازند.
دانشگاه سید جمال از ابتدای سال ۹۰ تا کنون اقدام به جذب ۳عضو هیات علمی با مدرک ph.D نموده است که در این دانشگاه شاغل به خدمت بوده و درحال تدریس این رشته در مقطع کارشناسی می باشند که با بهره گیری از تخصص وتجربیات این اساتید فعالیت آموزشی با کیفیت مطلوبی در این رشته ارایه می شود.


گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه سید جمال ضمن ارایه ی کارنامه ی فعالیت های آموزشی و پژوهشی اعم از کمی و کیفی با کسب رتبه های برتر آزمون کارشناسی ارشد توسط دانشجویان خود در طی سالیان اخیر در مقایسه با رشته های دیگر  دانشگاه بیانگر آن است  تا با کوشش فراوان تمامی دست اندرکاران این رشته اعم از مدیر گروه ، اعضای هیات علمی، مربیان و دانشجویان مصمم است تا نهالی را که در این دانشگاه به مقصد مبارکی کاشته شده است به درختی تنومند تبدیل نماید.


شایان ذکر است در مورد اشتغال دانش آموختگان اقتصاد کشاورزی به این نکته باید توجه نمود که بعد از برنامه پنج ساله دوم اهمیت رشته ی اقتصاد کشاورزی مورد اقبال مسؤلان و دولتمردان قرار گرفته و این امر نیاز به فارغ التحصیلان کشاورزی را به طور محسوسی افزایش داده است .

  • موقعیتهای شغلی ومحل کار:

۱_وزارت کشاورزی
۲_سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج کشاورزی
۳_بانک کشاورزی
۴_ دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی
۵_سازمان تعاونی روستایی
۶_کشت و صنعتهای بزرگ تولید کشاورزی

 

 

  • برنامه ترم مهر 97(971) و تاریخ امتحان دروس به تفکیک ورودی

941

951

961

971 ( دانشجویان جدیدالورود)